Menu
Informacje
Moto Weteran Salon
Mateusz Marcinkowski
Biuro Obsługi Klienta42 632-05-10
Menadżer798 87 86 86
Kierownik Serwisu5 72 72 8888
Właściciel501 04 8888

motoweteransalon@gmail.com
mwskontakt@gmail.com
Firma

VW Garbus

Zdjęcie
VW Garbus
Rok produkcji
1969
Miejsce produkcji
Niemcy
Silnik
4 cylindrowy bokser, chłodzony powietrzem
Pojemność skokowa
1285
Moc
40 KM
V Max
ok. 122 km/h
Wymiary (dł./szer./wys.)
4100/1550/1500 [mm]
Opis
Samochód od nowości miał tylko jednego właściciela!
Pojazd w bardzo dobrym stanie. Właściciel dbał o to, aby zachować pojazd w oryginalnym stanie bez zbędnych unowoczesnień oraz modyfikacji. Wszystkie detale oryginalne.
Jest to wersja z tzw. płaską szybą. Posiada piękną historię oraz pełną dokumentację. W 1968r. Pan Mieczysław wyjechał na Manhattan do Nowego Jorku do swojej siostry.
W gazecie znalazł ogłoszenie salonu Volkwwagena z ofertą sprzedaży pojazdów w tym m.in. VW 1300 (posiadam wycinek z tej gazety). Następnie Pan Mieczysław udał się do salonu Volkswagena gdzie otrzymał KOLOROWY PROSPEKT w etui z logiem Volskwagena przedstawiający ofertę sprzedaży tego modelu.Niniejszy prospekt również posiadam.
Z broszury można było wybrać kolor nadwozia oraz tapicerki. Ponadto zostało zamówione dodatkowe wyposażenie tzn. półka pod deskę rozdzielczą oraz półka za tylną szybę z klapą tworzącą schowek za oparciem tylnej kanapy.
Samochód został zamówiony przez Pana Mieczysława. Odbiór pojazdu odbył się po kilku miesiącach po otrzymaniu pisma dotyczącego zrealizowania zamówienia (posiadam niniejszy dokument) na granicy niemieckiej.
Posiadam dokument potwierdzający zamówienie wystawione w Nowym Jorku opisujący również dodatkowe wyposażenie. Otrzymałem także dokumenty transportowe wraz z tłumaczeniami, dokumenty potwierdzające transfer dolarów na marki niemieckie, dwa komplety kluczyków oraz oryginalne etui na dokumenty z kartą gwarancyjną i instrukcją obsługi.
Samochód posiada oryginalne, fabryczne radio Volskwagena oraz fabryczne materiałowe chodniczki wyprodukowane na terenie Niemiec Zachodnich.

Więcej zdjęć: